O nás

NOVÝ SVĚT  je netradiční místo  v CENTRU Zlína.

PROGRAM a to, co se bude dít si určují sami HOSTÉ. Máte-li nějaký tip na AKCI, případně chcete-li zde SAMI vystoupit, tak se bez problému domluvíme a můžeme zde USKUTEČNIT cokoliv, ať už se jedná o hudební vystoupení, přednášku, herecké vystoupení, workshop, výstavu, ochutnávku jídel - prostě dle vaší FANTAZIE a přání.

Stačí napsat na e-mail: info@tvujnovysvet.cz a napsat jaká je představa a nechat telefonický kontakt, případně se přijít domluvit osobně.


Zároveň chceme dělat tento svět LEPŠÍM, a proto se hrdě hlásíme ke SPOLEČENSKÉ ODPOVĚDNOSTIPODPORUJEME, co nejvíce JE možné EKOLOGICKÉ myšlenky a VZTAH k přírodě obecně.

 

 

 

 

 

 

 

 

Akce

Chytrý kvíz Datum: 21. 02. 2019 Čas: 19:30:00 - 22:15:00

Tužka, papír, žádný mobil a neveřejné týmové odpovědi. Pojď se bavit a vyzkoušet si, na kolik otázek umíte vymyslet odpověď.

Vyrazíš s přáteli na pivo, strávíte spolu fajn večer a můžete u toho vyhrát jednu ze skvělých cen! Odměňujeme vítěze, nejlépe tipující tým i další hráče.


Bavte se chytře. Zápisné 60 Kč na hráče. 2-8 hráčů v týmu.
Další termíny a místa na www.chytrykviz.cz
Těšíme se na Vás! 

Pokud nemáte rezervace z minula, raději volejte na bar a učiňte rezervaci jinak jste bez šance!!!!

Jihoafrická republika cestovatelská beseda Datum: 25. 02. 2019 Čas: 18:30:00 - 21:30:00

Bobby Hodgson je JIHOAFRIČAN žijící v ČR již 10 let a za tu dobu si vypěstoval kladný vztah k česku a Zlínu zvlášť, avšak na svoji vlast nezapomněl a v pondělí 25.2.2019 nám příjde povyprávět o jeho rodné domovině. Kde a kam cestovat, když si chcete udělat prima výlet? Co si dát k jídlu? Kolik co stojí? Na co si dát pozor? Jak to bylo v době Apartheidu a nyní? Kdo byl Nelson Mandela? Na tyto a další otázky se ho můžete zeptat na jeho cestovatelské besedě.


Následující akce

Novosvětská jam session ♪ Datum: 26. 02. 2019 Čas: 20:00:00 - 22:00:00

Přijďte ukázat svůj talent, tvořit něco nazapomenutelného nebo si jen užít večer s dalšími muzikanty. Vše se odvíjí podle Vás!

Uvolněná akce pro všechny milovníky hudby

Každé úterý, 20:00, café-bar Nový svět
Základní nástroje k zapůjčení


Přidej se, hraj a dostaneš pivo!

Vy ostatní nasajte atmosféru a poslouchejte, jak zní improvizace :-)

 

 

Alpské vrcholy Datum: 06. 03. 2019 Čas: 18:30:00 - 21:00:00

Hory, to je svoboda mysli a duše, svoboda pohybu. Je to radost, vášeň a láska, která nás do nich přivádí. Pro někoho útěk od reality, pro jiného možnost překonávat své hranice. Lidé se mě často ptají na rady, tipy ohledně hor, a tak jsem se rozhodl uspořádat přednášku, kde Vám vše shrnu. Třeba i to, že jde do hor vyrážet lowcostově.

Společně zavítáme na majestátní alpské vrcholy a ponoříme se tak do tajů a krás horolezectví a vše s ním spojené. Popíši Vám výstupové cesty na nejvyšší horu Rakouska - Grossglockner, symbol Švýcarska - Matterhorn a majestátní vrchol rozdělující Francii a Itálii - Mont Blanc též zvaný jako střecha Evropy a pro mnoho lidí stále nejvyšší evropský vrchol.

V každém z nás dříme dobrodružný duch, stačí ho probudit a vrhnout se za hranice komfortu, až tam totiž žijeme.

Vstupné 80 kč
(Příspěvkem podpoříte mou další expedici na Huascaran a Alpamayo)

Semínková burza Datum: 09. 03. 2019 Čas: 14:00:00 - 17:00:00

Zveme všechny příznivce sdílených semínek a domácího pěstování na jarní Semínkovou burzu!

Semínková burza je otevřené společenské setkání určené k výměně semínek, cibulek či hlíz, zkušeností s pěstováním, semenařením a pro navázání přátelství podobně založených lidí.

Semínkovna Zlín slouží jako podpora vzájemné soběstačnosti v pěstování, šíření semen a zemědělských plodin. Nabízíme dost semen z našich zásob. Přijít mohou i ti, kteří teprve začínají a vlastní semínka nemají!
Semínkovna je založena na principu "knihovny". Semínka si od nás vypůjčíte a po sklizni přebytek semínek odnesete zpět do semínkovny.
Čas: 14 - 17 hodin

Vstup volný.

Srdečně zvou
Ivana Vojtěchová
Radek Horák

Kvízový večer: Červený trpaslík Nový Svět Datum: 13. 03. 2019 Čas: 19:00:00 - 22:00:00

Lister, Kocour, Rimmer, Kryton a další členové posádky na vás čekají v tématickém kvízovém speciálu, na který nepotřebujete IQ jako 6000 učitelů tělocviku.

Přijď si s partou kámošů užít večer plný zábavy a britského humoru.

Dáte si pivo, víno a něco na zub a během toho Vám moderátor pokládá otázky týkající se Červeného Trpaslíka, na které týmově odpovídáte. Prostě pohodový večer se skvělými výhrami.

► Hrajeme o hodnotné tekuté i užitečné ceny!
► Těší se na vás naši TOP moderátoři!

Zápisné 80 Kč na hráče. 3–8 hráčů v týmu.
Těšíme se na Vás!
Lajkněte stránku pro další kvízové info: Chytrý Kvíz

REGISTRACE TÝMŮ KOMENTÁŘEM POD PŘIHLAŠOVACÍM OBRÁZKEM. Kapacita je omezena, proto se pro jistotu raději zeptejte, zdali se vlezete :-)

Fotogalerie

Veganská večeře

V Novém světě pravidelně pořádáme veganské večeře a to každou první sobotu v měsíci

Nový svět pomáhá Uklidit česko

Minulý rok jsme se rozhodli udělat něco pro přírodu okolo nás a šli jsme čistit břehy okolo dřevnice.

Artopatolo a CTIB - koncert

Folk punková veselice

KnihoTRH v Novém světě

Výtěžek z prodeje knih šel na podporu projektu MALÉ MIMI, který pomáhá předčasně narozeným dětem na Zlínsku.

Malovani

Nový svět a Zelenáčova šopa uspořádali akci, kde malovala celá rodina.

Zlínský Kompost

Pěstování, jídlo,design, recyklace, domácí vzdělávání a lokální aktivity, aneb Perma kucha night.

Bazárek Nového světa

Bazárek - výtěžek šel na výsadbu starých druhů ovocných stromů, aby děti věděly, že jablko roste na stromu a ne v obchodu.

Prostory

Tož tak to u nás vypadá.

Získej praxi

Hledáme brigádníka/ci na dlouhodobější spolupráci za barem. To co nabízíme je možnost si vydělat krásné peníze a to podle pracovního výkonu! Pohodový pracovní kolektiv, aneb na stresy v práci zapomeň :-) Férové a slušné jednání ze strany vedení, čili na nic si nehrajem. Možnost podílet se na programu, změnách a vylepšování.

Atributy každého člověka, který u nás chce pracovat jsou: selský rozum, odpovědnost, komunikativnost, snaha a ochota se učit novým věcem a vzájemný respekt. Všechno ostatní co je třeba se dá naučit. Praxe je vítána, nikoli požadována. Pokud potřebuješ brigádu a chceš si to "udělat hezký", tak pošli svůj životopis na info@tvujnovysvet.cz nebo volej na 605260023. Přednost mají Zlíňáci a lidi z blízkého okolí.

Další nabídka praxí:

Jsi student/ka a přemýšlíš kde sehnat praxi? Není nic jednoduššího, než poslat e-mail se svým životopisem na info@tvujnovysvet.cz a výměnou za práci Ti nabídneme potvrzení plnohodnotné praxe. Hledáme talenty v oborech: ekonomika, marketing, grafika, finanční controlling apod. Práce za praxi - to je férová nabídka :-)

 

 


Informační rozcestník

Informace jsou v této době klíčová komodita. Věříme, že následující tipy pro vás budou více než užitečné a pomohou vám s orientací napříč obory a odvětvími, které vás mohou zajímat. V případě, že byste měl/a zajímavý tip/y, neváhejte poslat odkaz a krátký popis stránky na info@tvujnovysvet.cz a adresu budeme sdílet.

Mimo školu

Mimo školu

Web, který určuje nový směr ve vzdělávání. Učí lidi, jak se vzdělávat po svém, rozvíjet kariéru a pracovat s informacemi. Poskytují konzultace, kurzy a semestr Mimo školu, unikátní program pro mladé, jaký nemá v ČR obdoby. Jde jim o to, aby více lidí převzalo zodpovědnost za své vzdělání a aby se z učení opět stala radost a zábava.


EKOMAPA

EKOMAPA

Zajímá vás, kde ve vašem okolí naleznete cykloservis, BIO farmu nebo třeba farmářský trh? Tak klikněte na tento odkaz a dozvíte se spoustu zajímavostí v okolí, o kterých jste ani nevěděli...


ZEITGEIST MOVEMENT

ZEITGEIST MOVEMENT

Hnutí Zeitgeist, založené v roce 2008, je organizace obhajující trvalou udžitelnost, jenž provádí komunitně založený aktivismus a osvětové akce prostřednictvím sítě globálních / regionálních poboček, projektových týmů, výročních událostí, médií a charitativní činnosti. Předmětem zájmu hnutí, definujícím cílem je zavedení nového socioekonomického modelu založeného na technicky zodpovědné správě zdrojů, alokaci a designu prostřednictvím takzvaného vědeckého způsobu uvažování nad problémy a hledání optimalizovaných řešení. Ekonomika založená na přírodních zákonech / zdrojích (Natural Law / Resource Based Economy, NLRBE) je, na rozdíl od správy měnové nebo dokonce politické, o přijetí přímého technického přístupu k sociální správě. Je o aktualizaci fungování společnosti na nejmodernější a ověřené známé metody zanechávajíce za sebou veškeré škodlivé následky a limitující zábrany generované našim současným systémem měnové / peněžní směny, zisku, obchodu a ostatních strukturálně motivačních záležitostí.


NEZÁVISLÝ INSTITUT NA VÝZKUM MÍRU

NEZÁVISLÝ INSTITUT NA VÝZKUM MÍRU

Informujte se proč jsou války, kdo a jak zbrojí...a hlavně proč. Na tyto otázky odpovídá Stokholmský institut na výzkum míru.


AKADEMIE SOBĚSTAČNOSTI

AKADEMIE SOBĚSTAČNOSTI

Akademie soběstačnosti, z.s. je nezisková organizace, jejímž hlavním cílem je pomáhat sdílet zkušenosti a informace z oblasti soběstačného a trvale udržitelného způsobu života – ekologické bydlení a doprava, produkce potravin, získávání energie, vzdělávání, zdraví, práce a společnost. Akademie sdílí konkrétní zkušenosti lidí, výsledky jejich práce, ukazuje možnosti, návody či jiné praktické ukázky, které poslouží především jako inspirace. Mentoring probíhá formou pravidelných tematických večerů, seminářů, workshopů a online přednášek a kurzů a sdílení mezi členy.


NETFLIX

NETFLIX

Sledujte dokumenty, filmy a seriály online v AJ.


DEMAGOG

DEMAGOG

Chcete se zorientovat ve světě politických lží? Tento web vám v tom může být nápomocen. Mapuje politické výroky a zpětně ověřuje jejich pravdivost.


VZDĚLÁVACÍ KANÁL YOUTUBU

VZDĚLÁVACÍ KANÁL YOUTUBU

Vzdělávací videa všeho druhu...


Cestování

Cestování

Obdoba couchsurfingu... placená, 20% ceny jde na airbnb zbytek poskytovalteli. 


Farma v kapse

Farma v kapse

Vyhledávač pro pěstitele dle lokality.


Adresa farmářů

Adresa farmářů

Jídlo z blízka je čerstvé, zdravé a chutné. Navíc s ním nekupujete kamiony na silnicích, znečištěné ovzduší ani zbytečné obaly. Přidejte se k tisícům lidí, kteří nakupují potraviny přímo od farmáře nebo prostřednictvím komunitou podporovaného zemědělství (KPZ), bedýnek a bioklubů.

Najít nejbližšího farmáře, KPZ, bedýnky či bioklub vám pomůže právě tato aplikace.


PŘÍRODNÍ STAVITELSTVÍ - BAOBABY

PŘÍRODNÍ STAVITELSTVÍ - BAOBABY

Informace o přírodním stavitelstvím.


CARSHARING - sdílení aut

CARSHARING - sdílení aut

  • Auto jaké zrovna potřebujete
  • Dostupné 24 hodin denně / 7 dní v týdnu
  • Rezervace na internetu (vč. Android/iOS)
  • Otevírání aut čipovou kartou
  • Platí se pouze za ujeté km a rezervované hodiny
  • Palivo, pojištění, veškerá výbava a servis jsou v ceně
  • Mnohem levnější než auto vlastnit

Kvíz

Vítejte v této sekci, která "potrápí" vaší šedou kůru mozkovou a zároveň vás pobaví a můžete i něco vyhrát. Pravidelně každý měsíc zde zadáme jeden rébus.
Vy napíšete správnou odpověď na e-mailovou adresu info@tvujnovysvet.cz a první 3 výherci dostanou odměnu. Vždy dle obtížnosti hádanky.


Kontakt

NWO stand s.r.o.

Vavrečkova 5262
760 01 Zlín
IČ: 035 10 603

Provozovna

Nový Svět

Dlouhá 4310
760 01 Zlín

Email: info@tvujnovysvet.czOtevírací doba

Pondělí 15:00 - 23:00
Úterý 15:00 - 01:00
Středa 15:00 - 01:00
Čtvrtek 15:00 - 01:00
Pátek 15:00 - 02:30
Sobota 15:00 - 02:30
Neděle CLOSE - RELAX

Chci získávat novinky z webu:

Zadejte Váš email:


(c) copyright - 2019 and all rights reserved NWO STAND s. r. o.
vytvořil Ing. Pavel Pokorný - powered on Web Adminer PaPo