O nás

NOVÝ SVĚT  je netradiční místo  v CENTRU Zlína. Nejedná se jen o bar/kavárnu, ale jedná se o místo, jež atmosféru i PROGRAM, tedy co se zde bude dít, si určují sami HOSTÉ. V praxi to funguje tak, že máte-li nějaký tip na AKCI, která by zde mohla proběhnout, případně chcete-li zde SAMI vystoupit, tak není problém se domluvit a USKUTEČNIT zde cokoliv, ať už se jedná o hudební vystoupení, přednášku, herecké vystoupení, workshop, výstavu, ochutnávku jídel - prostě dle vaší FANTAZIE a přání. Jsme OTEVŘENI všemu a všem. Stačí napsat na e-mail: info@tvujnovysvet.cz a napsat jaká je představa a nechat telefonický kontakt, případně se přijít domluvit osobně.


Zároveň chceme dělat tento svět LEPŠÍM, a proto se hrdě hlásíme ke SPOLEČENSKÉ ODPOVĚDNOSTIPODPORUJEME, co nejvíce JE možné EKOLOGICKÉ myšlenky a VZTAH k přírodě obecně, snažíme se omezit PLÝTVÁNÍ a začínáme u sebe, byť to mnohdy není jednoduché. Budeme podporovat LOKÁLNÍ ekonomiku a obchod a budeme PODPOROVAT lidi, a to především na lokální úrovni v duchu hesla: POMÁHEJME SI NAVZÁJEM!


Pokud chcete být informováni o NOVINKÁCH, připravovaných AKCÍCH či chcete něčím těmto myšlenkám prospět, vložte svůj email (na konci stránky) do databáze. Budeme Vás informovat.

 

 

 

 

 

 

 

 

Akce

The Differs - hudební večer Datum: 20. 02. 2018 Čas: 19:30:00 - 22:00:00

Tříčlenná smečka ze Zlína hrající Grunge. Bicí, basa, zpěv....
Po skončení vystoupení si můžete vzít své nástroje a dojít si zajamovat.

První krok - Expedice Andy Datum: 21. 02. 2018 Čas: 20:00:00 - 21:15:00

Dva kluci z Moravy. Jedna expedice dlouhá měsíc a půl. Tři příběhy a šest hor včetně magického a drsneho Mercedaria a symbolické Aconcaguy. Jak se nám vedlo a jak celá expedice probíhala? Stanuli jsme na všech vrcholech? Dozvite se na prednasce.

První cesta nás zavedla na magické Mercedario, které nam ukázalo, jak doopravdy odlehlé a zároveň drsné je.

Druhá cesta vedla do údolí čtyř pěti tisicových velikánů. Kolik času jsme potrebovali na jejich vrcholy?

Třetí a závěrečná cesta nas zavedla na symbol Jižní Ameriky - Aconcaguu, jakožto její nejvyšší horu patřící do seven summits.

S čím vším jsme se potykali? Poznali jsme kulturu, nové přátele. Ale predevsim zazili kruty mraz, nelitostne vedro, dechberouci vitr, vsudypritomny snih, naproste azuro i cervenajici se oblaka snehu pri vychodu slunce.

Majestatni stity, vrcholy hor, nebe, to vse jsme měli na dosah ruky.
Vstupné: 60 Kč - polovina výtěžku jde na boj proti rakovině.

Těšíme se na vás!
Lukáš a Martin


Následující akce

Na dvě orosená s poslancem Frantou Elfmarkem Datum: 21. 02. 2018 Čas: 18:30:00 - 20:00:00

Zajímáte se o politiku a chcete se v pohodové atmosféře u dvou piv (známe to, na jedno nikdo nechodí) setkat s pirátským poslancem za Zlínský kraj? Zveme vás na třetí pokračování seriálu pravidelných posezení "Na dvě orosená s poslancem Frantou Elfmarkem", který se v měsíčních intervalech postupně uskuteční ve vybraných městech v kraji. Nyní nás očekává Zlín!

Potvrďte svou účast a přijďte za poslancem a dalšími Piráty ve středu 21. února do baru Nový svět.

Harmonogram:
18:30 - 19:00 slovo poslance (novinky ze Sněmovny, komentáře)
19:00 - 19:15 odpovědi na předem položené otázky (vkládejte před začátkem akce zde do události)
19:15 - 19:25 přestávka
19:25 - 20:00 dotazy a volná diskuze

Budeme se těšit...

Promítání dokumentu 10 miliard – co máte na talíři? Datum: 26. 02. 2018 Čas: 19:00:00 - 21:00:00

Bar, plátno a ekologie. Jeden svět Zlín 2018 startuje sice až 3. dubna, náš tým už ale přichystal menší promítání pro všechny nedočkavé diváky – a je to zadarmo!

10 miliard – co máte na talíři?
Německý dokument z roku 2015 otevírá ožehavá témata produkce potravin a rozebírá různé přístupy k zemědělství od klasického způsobu pěstování přes průmyslovou výrobu až po vědecké alternativy, jakou je umělá výroba. Upozorňuje i na nedostatek půdy na Zemi a především vkládá divákům brouka do hlavy – co mám právě na talíři?

Začínáme v úterý 26. února // v sedm večer // v baru Nový svět.

________________________ENGLISH________________________
Movie night in Zlin! Grab your friends and come to the bar Nový svět, there will be a documentary screening – and it's free!

10 billion – what we will eat tomorrow? 
In this century alone the world population will increase to 10 billion. Where do we get enough food that each individual needs to survive? How do we stop mankind from destroying the very foundation of its food source? Valentin Thurn travels the world over to study the essentials of food production, during which he encountered diverse interest groups. He meets organic farmers and agro industry speculators, visits urban gardens and commercial slaughterhouses. The film makes a point of showing sustainable and gentle methods which ensure food production for the future. We can actually make a difference right now - if we only want to.

START: 26th Feb // 19.00 // bar Nový svět

Čína?! Cestovatelská beseda Datum: 28. 02. 2018 Čas: 18:00:00 - 20:00:00

Čína je velká a bláznivá země. Jeden den budete obyvatele milovat za jejich úsměv a ochotu, zatímco pozítří přinese hlubokou nenávist k davům, s nimiž musíte bojovat o svůj kousek vyhlídky. Kam se oko podívá, tam roste nový mrakodrap, dálnice nebo hotel a nic není překážkou. Nejkrásnějším koutům planety zde odtikávají poslední okamžiky poklidné existence bez masového turismu. Obyvatelé nade vše milují karban, dobré jídlo a rýžovou pálenku.

V “Říši středu” mají všechno, po čem srdce cestovatele touží, a také spoustu věcí, o kterých jste raději nikdy nechtěli slyšet…

*CESTOVATELSKÁ PŘEDNÁŠKA* *SRANDA* *SUPER FOTKY* 
------------------------------------------------------------------------------------------

Přednáší Kuba Venglář ze Za horami.cz. Přednáška je součástí cyklu Asijská odyssea - více informací o půlroční cestě přes půl Asie na webuhttps://zahorami.cz/asijska-odyssea-2017/ a o autorovi třeba tadyhttps://zahorami.cz/za-hory-za-doly/

Vstupné dobrovolné.

Isbina ve Zlíně - HUDEBNÍ VEČER Datum: 03. 03. 2018 Čas: 19:30:00 - 22:00:00

Po turné po Itálii a Francie se skupina Isbina opět vrací do Česka a pořádně to rozbalí ve Zlíně v Novém Světě na Dlouhé! Těšte se na ROCK ´N´ ROLLOVÉ fláky ve stylu 70 let! Vlezné jako vždy na dobrovolné bázi.

Fotogalerie

Veganská večeře

V Novém světě pravidelně pořádáme veganské večeře a to každou první sobotu v měsíci

Nový svět pomáhá Uklidit česko

Minulý rok jsme se rozhodli udělat něco pro přírodu okolo nás a šli jsme čistit břehy okolo dřevnice.

Artopatolo a CTIB - koncert

Folk punková veselice

KnihoTRH v Novém světě

Výtěžek z prodeje knih šel na podporu projektu MALÉ MIMI, který pomáhá předčasně narozeným dětem na Zlínsku.

Malovani

Nový svět a Zelenáčova šopa uspořádali akci, kde malovala celá rodina.

Zlínský Kompost

Pěstování, jídlo,design, recyklace, domácí vzdělávání a lokální aktivity, aneb Perma kucha night.

Bazárek Nového světa

Bazárek - výtěžek šel na výsadbu starých druhů ovocných stromů, aby děti věděly, že jablko roste na stromu a ne v obchodu.

Prostory

Tož tak to u nás vypadá.

Získej praxi

Hledáme brigádníka/ci na dlouhodobější spolupráci za barem. To co nabízíme je možnost si vydělat krásné peníze a to podle pracovního výkonu! Pohodový pracovní kolektiv, aneb na stresy v práci zapomeň :-) Férové a slušné jednání ze strany vedení, čili na nic si nehrajem. Možnost podílet se na programu, změnách a vylepšování.

Atributy každého člověka, který u nás chce pracovat jsou: selský rozum, odpovědnost, komunikativnost, snaha a ochota se učit novým věcem a vzájemný respekt. Všechno ostatní co je třeba se dá naučit. Praxe je vítána, nikoli požadována. Pokud potřebuješ brigádu a chceš si to "udělat hezký", tak pošli svůj životopis na info@tvujnovysvet.cz nebo volej na 605260023. Přednost mají Zlíňáci a lidi z blízkého okolí.

Další nabídka praxí:

Jsi student/ka a přemýšlíš kde sehnat praxi? Není nic jednoduššího, než poslat e-mail se svým životopisem na info@tvujnovysvet.cz a výměnou za práci Ti nabídneme potvrzení plnohodnotné praxe. Hledáme talenty v oborech: ekonomika, marketing, grafika, finanční controlling apod. Práce za praxi - to je férová nabídka :-)

 

 


Informační rozcestník

Informace jsou v této době klíčová komodita. Věříme, že následující tipy pro vás budou více než užitečné a pomohou vám s orientací napříč obory a odvětvími, které vás mohou zajímat. V případě, že byste měl/a zajímavý tip/y, neváhejte poslat odkaz a krátký popis stránky na info@tvujnovysvet.cz a adresu budeme sdílet.

Mimo školu

Mimo školu

Web, který určuje nový směr ve vzdělávání. Učí lidi, jak se vzdělávat po svém, rozvíjet kariéru a pracovat s informacemi. Poskytují konzultace, kurzy a semestr Mimo školu, unikátní program pro mladé, jaký nemá v ČR obdoby. Jde jim o to, aby více lidí převzalo zodpovědnost za své vzdělání a aby se z učení opět stala radost a zábava.


EKOMAPA

EKOMAPA

Zajímá vás, kde ve vašem okolí naleznete cykloservis, BIO farmu nebo třeba farmářský trh? Tak klikněte na tento odkaz a dozvíte se spoustu zajímavostí v okolí, o kterých jste ani nevěděli...


ZEITGEIST MOVEMENT

ZEITGEIST MOVEMENT

Hnutí Zeitgeist, založené v roce 2008, je organizace obhajující trvalou udžitelnost, jenž provádí komunitně založený aktivismus a osvětové akce prostřednictvím sítě globálních / regionálních poboček, projektových týmů, výročních událostí, médií a charitativní činnosti. Předmětem zájmu hnutí, definujícím cílem je zavedení nového socioekonomického modelu založeného na technicky zodpovědné správě zdrojů, alokaci a designu prostřednictvím takzvaného vědeckého způsobu uvažování nad problémy a hledání optimalizovaných řešení. Ekonomika založená na přírodních zákonech / zdrojích (Natural Law / Resource Based Economy, NLRBE) je, na rozdíl od správy měnové nebo dokonce politické, o přijetí přímého technického přístupu k sociální správě. Je o aktualizaci fungování společnosti na nejmodernější a ověřené známé metody zanechávajíce za sebou veškeré škodlivé následky a limitující zábrany generované našim současným systémem měnové / peněžní směny, zisku, obchodu a ostatních strukturálně motivačních záležitostí.


NEZÁVISLÝ INSTITUT NA VÝZKUM MÍRU

NEZÁVISLÝ INSTITUT NA VÝZKUM MÍRU

Informujte se proč jsou války, kdo a jak zbrojí...a hlavně proč. Na tyto otázky odpovídá Stokholmský institut na výzkum míru.


AKADEMIE SOBĚSTAČNOSTI

AKADEMIE SOBĚSTAČNOSTI

Akademie soběstačnosti, z.s. je nezisková organizace, jejímž hlavním cílem je pomáhat sdílet zkušenosti a informace z oblasti soběstačného a trvale udržitelného způsobu života – ekologické bydlení a doprava, produkce potravin, získávání energie, vzdělávání, zdraví, práce a společnost. Akademie sdílí konkrétní zkušenosti lidí, výsledky jejich práce, ukazuje možnosti, návody či jiné praktické ukázky, které poslouží především jako inspirace. Mentoring probíhá formou pravidelných tematických večerů, seminářů, workshopů a online přednášek a kurzů a sdílení mezi členy.


NETFLIX

NETFLIX

Sledujte dokumenty, filmy a seriály online v AJ.


DEMAGOG

DEMAGOG

Chcete se zorientovat ve světě politických lží? Tento web vám v tom může být nápomocen. Mapuje politické výroky a zpětně ověřuje jejich pravdivost.


VZDĚLÁVACÍ KANÁL YOUTUBU

VZDĚLÁVACÍ KANÁL YOUTUBU

Vzdělávací videa všeho druhu...


Cestování

Cestování

Obdoba couchsurfingu... placená, 20% ceny jde na airbnb zbytek poskytovalteli. 


Farma v kapse

Farma v kapse

Vyhledávač pro pěstitele dle lokality.


Adresa farmářů

Adresa farmářů

Jídlo z blízka je čerstvé, zdravé a chutné. Navíc s ním nekupujete kamiony na silnicích, znečištěné ovzduší ani zbytečné obaly. Přidejte se k tisícům lidí, kteří nakupují potraviny přímo od farmáře nebo prostřednictvím komunitou podporovaného zemědělství (KPZ), bedýnek a bioklubů.

Najít nejbližšího farmáře, KPZ, bedýnky či bioklub vám pomůže právě tato aplikace.


PŘÍRODNÍ STAVITELSTVÍ - BAOBABY

PŘÍRODNÍ STAVITELSTVÍ - BAOBABY

Informace o přírodním stavitelstvím.


CARSHARING - sdílení aut

CARSHARING - sdílení aut

  • Auto jaké zrovna potřebujete
  • Dostupné 24 hodin denně / 7 dní v týdnu
  • Rezervace na internetu (vč. Android/iOS)
  • Otevírání aut čipovou kartou
  • Platí se pouze za ujeté km a rezervované hodiny
  • Palivo, pojištění, veškerá výbava a servis jsou v ceně
  • Mnohem levnější než auto vlastnit

Kvíz

Vítejte v této sekci, která "potrápí" vaší šedou kůru mozkovou a zároveň vás pobaví a můžete i něco vyhrát. Pravidelně každý měsíc zde zadáme jeden rébus.
Vy napíšete správnou odpověď na e-mailovou adresu info@tvujnovysvet.cz a první 3 výherci dostanou odměnu. Vždy dle obtížnosti hádanky.


Kontakt

NWO stand s.r.o.

Vavrečkova 5262
760 01 Zlín
IČ: 035 10 603

Provozovna

Nový Svět

Dlouhá 4310
760 01 Zlín

Email: info@tvujnovysvet.czOtevírací doba

Pondělí 15:00 - 23:00
Úterý 15:00 - 01:00
Středa 15:00 - 01:00
Čtvrtek 15:00 - 01:00
Pátek 15:00 - 02:30
Sobota 15:00 - 02:30
Neděle CLOSE - RELAX

Chci získávat novinky z webu:

Zadejte Váš email:


(c) copyright - 2018 and all rights reserved NWO STAND s. r. o.
vytvořil Ing. Pavel Pokorný - powered on Web Adminer PaPo